fbpx
Image Alt
Amazing Tour

Ada Boğazı

Ada Boğazı - Bodrum

Bodrum Adaboğazı doğanın güzellikleriyle donanmış, Güzel sıcak ve samimi, büyük şehirlerin stresinden ve trafiğinden uzaklaşmak isteyen herkesin gelebileceği çok güzel bir tatil mekânıdır.

İnsanların istila ettiği, kirli denizleri unutun. Buradaki deniz çok berrak ve huzurludur. Çocuklu aileler için uygun olduğu gibi, Balayına gelen çiftler için de vazgeçilmez bir tercih nedenidir.

Bozburun’a yolu düşen her insanın gelmesi gereken ve belki de aradıkları huzuru bulup oradan ayrılmak istemeyenlerin yeri de diyebiliriz. Adaboğazı, güzel ve pas parlak denizi ile bir akvaryum görüntüsü aldığı için  “Bodrum Akvaryum Koyu” olarak bilinmektedir.

Adaboğazı, Bodrum Gümbet ile Bitez’in arasında konumlanıyor. Gümbet’in batısında bulunan küçük koylar, önlerini kesen bir adanın da yardımıyla cam gibi bir denizin oluşmasını sağlıyor burada.

Önceden Adaboğazı’na yalnızca deniz yoluyla ulaşılabiliyordu. Fakat 2015 yılında Bitez’den açılan yol ile karayoluyla da ulaşılabilir bir hale geldi. Yürüyerek gitmek isteyenler için haberlerin pek de iyi olduğunu söyleyemeyiz. Zemin dağ olduğu için genelde patikalar ve engebeli arazilerle dolu yorucu fakat eğlenceli bir yürüyüş olacağını söyleyebiliriz. Aslında kötü haberleri peş peşe söylemek istemezdik ama hazır olun bir kötü haber daha geliyor. Akvaryum denizimize çokça tekne akın ediyor ve tekne trafiği güzel manzarayı biraz da olsa baskılayabiliyor.

You don't have permission to register