fbpx
Image Alt

Karaada

Karaada - Bodrum

Bodrum’un tam karşısında ve 4 mil uzağında yer alan mavi yolculuk ile günübirlik gezi teknelerinin uğrak noktalarından biridir Bodrum Karaada, Her ne kadar adı kara olsa da, tepeleri çam ormanları ile bezeli ; genellikle teknelerin yanaştıkları ve demirledikleri yerde içindeki şifalı çamurun ve  sıcak su kaynağının cilt hastalıklarına  iyi geldiğinin bilindiği bir de mağara bulunan yemyeşil cennet köşesi Bodrum Karaada.

Hatta söylentiye göre de ünlü Kleopatra’nın güzelliğinin bu mağaradaki çamurdan geldiği söylenmekte. Bodrum Karaada’yı ziyaret eden turistler, yüzlerini ve vücutlarını bu çamurlara bulayarak hatıra fotoğrafı çektirirler. Daha sonra ise mağara içinde kaynayan termal suya girip hemen ardından da Karaada’nın masmavi sularında yüzerler.

Yaşadığı bir diğerinin ise Bodrum Yarımadası’nın en büyük adası olma özelliği taşıyan Bodrum Karaada’ya binlerce yıl önce bir meteorun düşüp sığ sularda büyük bir çukur oluşturduğudur. Günümüzde bu çukura  yüksekten atlamak en keyifli aktivitelerden biri olarak görülmektedir. Olur da yolunuz bir gün Bodrum’a düşerse, Bodrum Karaada’yı da görmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Arka yüzünde birbirinden güzel koy ve plajlara ev sahipliği yapan Bodrum Karaada’nın en güzel ve en büyük plajı ise dibi kum, denizi akvaryum gibi olan Poyraz Limanıdır. Limanın1 mil doğusundaki Yassı Ada’nın kuzeyinde bulunan Adalı Koy ile Tavşan Burnu’nun 1 mil doğusundaki Çemberci Koyu da, tekne turlarının uğrak yeridir.

You don't have permission to register